J.M.K.E. legenndaarse albumi `Külmale maale` live esitus Rockstarsis 02.04.2011
Rockstar`sis elustub aasta 1989: punkbänd J.M.KE. esitab taas kõik lood oma esimeselt albumilt Külmale maale


Aastal 1989 toimus Eestis ja Soomes üheaegselt sündmus, mis raiuti jäädavalt Eesti muusikaajalukku. Soomes tegutsev plaadifirma Stupido Twins ilmutas oma ajaloo esimese albumi, milleks oli punkbändi J.M.K.E. esimene plaat Külmale maale.

22 aastat tagasi imunud plaadi lugude kriitiline aktuaalsus ja võimsus ei ole tuhmunud. Villu Tamme ja J.M.K.E. kannab need kogu hiilguses ette 2. aprillil klubis Rockstar`s.


1989. aastal toimunud festival Rock Summer teavitab oma bukletis:

1986. aasta jaanuaris asutatud punk-ansambel on veidi noorem kui perestroika. Mängitud on sügava sotsiaalse sisuga tilulilu-hardcore muusikat. See pole aga Villul põrmugi takistanud oma lauludes aukartuseta kommenteerimast vanemat seltsimeest. “Tere perestroika” laulab Villu, sest nad käivad käsikäes ja toetavad üksteist. Esinemiste eest väga erinevatel festivalidel on auhindadeks saadud mängulõvi, kolm mängujänest ja mõned ilusate värvipiltidega aukirjad. Esinetud on Baltimaade pealinnades, Podolskis, Novosibirskis, Soomemaal, Saarepeedil, Nõmme kultuurimajas ja mujalgi.


1988. aasta Iseseisvuspäeval pidi Soomes, Kannakses esinema jõuk noori ehk punkbänd Eestist. Halva eeskuju märgina nõukogude-noortest ei saanud nad aga viisasid. Esinema võeti kohalik Fucking World. Kontserdi piletitulu lubati aga anda Eesti noorsoole. Tekkis küsimus, kuidas seda üle anda – kas saata näiteks ümbrikuga posti teel pakk kitarrikeeli või…

Lõpuks otsustasid Joose Berglund ja Jorma Ristilä, et nende rahade eest antakse hoopis leiduvatest Eesti bändide lindistustest välja singel. Lõpuks tehti aga kaks singlit kuna J.M.K.E. Tere perestroika oli niivõrd hea lugu. Veel ei olnud aga valmis ideedki, et sellest võiks saada plaadifirma Stupido Twins algus. Tere perestroika aga tõusis Soome Top 10 edetabelisse ning edasine on juba ajalugu. Novembris 1989 ilmunud J.M.K.E. esikalbumi väljaandmiseks loodi firma Twin Tone Oy. Nüüdseks on Stupido ja Villu Tamme ja J.M.K.E. koostööna valminud 7 albumit ja kogumikku. Esimene Külmale maale reliis kandis katalooginumbrit TWIN 1. Uus 20nda juubeli album aastal 2009 juubelinumbrit TWIN 100.

Peatselt selgitas muusikaväljaande Rumba 1989. aasta lugejaküsitlus välja, et J.M.K.E. on erinevates kategooriates nagu näiteks aasta artist, laul, ansambel ja uus talent, parem kui näiteks Guns N` Roses, Tina Turner või AC/DC. Villu oli isklikult aga väljaande seksikate edetabelis 12. positsioonil Bono (U2) ja Morrissey vahel.

Kodumaal sai Villu Eesti Levimuusikute Klubilt Muusik auhinna Levijaagup. Ajaleht Muusik aastaküsitluses oli J.M.K.E. bändide arvestuses ja Villu Tamme muusikute arvestuses 2. kohal. Album Külmale maale hinnati samuti 2. koha vääriliseks.


Plaadi Külmale maale vinüülversioonile on talletatud 12 lugu: Valge liblika suvi; Tere perestroika; Mu vanaisa oli desertöör; Tsensor; Käed üles, Virumaa; Elab veel Beria; Internatsid; Külmale maale; Tbilisi tänavad; Nad ei tea mu nime; Meid aitab psühhiaatria; Lõputu laupäev. CD-versioonile on lisatud Pieni mies, iso tuoppi; Magamistoa aknast paistab keemiakombinaat, Lahendus on kaos ja Tere perestroika kaks singlivarianti.


Aastal 1989 moodustasid J.M.K.E. Villu Tamme (laul, kitarr), Lembit Krull (basskitarr, laul) ja Venno Vanamölder (trummid).

2. aprillil 2011 astub J.M.K.E. lavale koosseisus: Villu Tamme (laul, kitarr), Reimo Va (bass), Andres `Mõmmi` Aru (trummid), Tirts ja Promille Promille (laul).


Piletimüük: 21.00
Pilet: 5 EUR
Klubi avatud: 18.00-04.00
Sisene
Viimased uudised

Aastavahetus Woodstockis


  Jälle aasta möödas.Woodstockil juba 15-s.Saadame ta siis kisa ja kärag... Loe edasi »

Radiopuhelimet (FIN), Hot Kommunist, Diversicolor

Loe edasi »

Kardin:VMR+Talupojad

VMR(Villem Jahu,Martiini,Riho Kall) on vabaimpro koosseis,mis rändab muusika ja helikunsti vaheli... Loe edasi »